Kontakt

Biuro Towarzystwa: 
63-100 Śrem,
ul. Chłapowskiego 3
tel: 663 953 504
www. nadzieja.srem.info
Nasz email:
brat_albert@poczta.onet.eu
Biuro czynne: pn. – pt.
w godz. 9:30 - 13:30

 

KRS 0 0 0 0 0 6 3 3 5 5

Nr konta: 

17 1090 1405 0000 0000 4001 1650

Santander Bank Polska SA

Organizacja pożytku publicznego
DZIAŁANIA NA RZECZ ŚREMSKICH SENIORÓW Oferta w okresie od maja do września

Śremscy Seniorzy z Klubu Seniora rozpoczęli serię wyjazdów od wycieczki do Gorzowa Wlkp.  Spacerując z przewodnikiem po uliczkach miasta poznali jego historie, ciekawe obiekty, piękny rynek i Katedrą pw.  Wniebowzięcia Najświętszej  Marii Panny. W Muzeum Chleba przyglądali się  wypiekom chleba, a następnie zwiedzili Park Dinozaurów .

 

W czerwcu Seniorzy odwiedzili stolicę  ziemi lubuskiej Zieloną Górę . Przewodnik w ciekawy sposób przedstawił dzieje  tego  miasta. Z panoramicznego tarasu Palmiarni poznano ciekawe budowle  Zielonej Góry , a potem ruszono śladami historii. Zwiedzono Muzeum Lubuskie z wystawą narzędzi tortur. Wycieczkowicze zwiedzili także winnicę „Kinga” i mieli możliwość degustacji jej produktów.

 

Kolejny wyjazd odbył się do Wolsztyna. Zwiedzono Muzeum Parowozów, Skansen Budownictwa Ludowego, Muzeum Roberta Kocha, spacerowano po przepięknych uliczkach najczystszego miasta w Polsce  upalny dzień zakończono  odpoczywając  w Parku Pałacowym nad brzegiem  jeziora  Wolsztyńskiego.

 

Ostatnim wyjazdem jednodniowym , była wycieczka na Festyn Archeologiczny do Biskupina  we wrześniu.  Podczas pobytu w Biskupinie przyglądano się zwyczajom  z życia osady prezentowanym przez grupy folklorystyczne z wielu krajów. W drodze powrotnej zatrzymano się w Gnieźnie  by pomodlić się i zwiedzić Katedrę Gnieźnieńską.

 

Inną propozycją  dla Seniorów w sierpniu był tygodniowy  turnus  rekreacyjno - rehabilitacyjny  w  Sarbinowa , gdzie 41 uczestników mogło skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, kąpieli morskich i słonecznych.  wycieczki do Ogrodu Roślin Ozdobnych w Dobrzycach, spacerów do Chłopów czy Gasek . Dla uczestników  zorganizowano  również ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, zajęcia ruchowe z nauką tańców latynoamerykańskich ( rumba, salsa ).

 

We wrześniu jeszcze Seniorzy brali udział w czterodniowej wycieczce w Bieszczady.  Poznali przepiękną krainę z jego zawiła historią, kulturą i zwyczajami. Obejrzeli zaporę wodna W Solinie, pływali statkiem po jeziorze Solińskim, odwiedzili klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie internowano Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwiedzili Muzeum Sanockie z wystawami  ikon karpackich i obrazami Zdzisława Beksińskiego, a także Skansen Budownictwa Ludowego .

Wszystkie te projekty dofinansowane były z budżetu gminy Śrem i Wojewody Wielkopolskiego.   

« poprzedni lista artykułów działu następny »

Copyright © 2009 Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta “ Nadzieja” w Śremie  • adres: ul. Chłapowskiego 3, Śrem 63-100  •  telefon: 663 953 504  •  nr KRS 0000063355 • Konto Santander O/Śrem  •  nr: 17 1090 1405 0000 0000 4001 1650

 

created by netMonster.pl